Pure

pu-1539
 
 

Trendy PURE F/W 2014/2015

Zanim skupimy się na nowej kolekcji, dokonamy krótkiego podsumowania sezonu Spring/Summer 2014, ponieważ niektóre z trendów ewoluowały, a także znacząco wpłynęły na obecnie prezentowaną kolekcję. Ten rozwój wskazuje na to, że moda to coraz częściej ewolucja niż rewolucja, szczególnie biorąc pod uwagę zmiany zachodzące w kwestii trendów i kolorów.

Sezon S/S 2014 to kolekcja, w której decydujące znaczenie odegrały mocne kolory. Poza tym znaczącym elementem kolekcji była „grupa niebieska”, która stała się swego rodzaju balansem dla mocnych, kolorowych akcentów. Zwycięzcą letniego sezonu były wszelkiego rodzaju wzory, czego kontynuację obserwujemy w nadchodzącym sezonie, a także w kolekcji na następny sezon zimowy.

Najważniejszym elementem mającym wpływ na ewolucję wzornictwa, powstawanie nowych wzorów i ich wygląd, jest rozwój technologii komputerowej. Stosując możliwości oferowane przez nowe technologie można stworzyć wzór zawierający w sobie niemal nieskończoną liczbę kolorów. Dlatego też w nowej kolekcji PURE wprowadziliśmy kilka ekskluzywnych wzorów komputerowych, przy czym kolory wzorów zawsze współgrają z pozostałymi grupami kolorystycznymi kolekcji.

Struktury i tkaniny były jednym z podstawowych zagadnień nadchodzącego sezonu – wielość  prezentowanych tkanin oraz kolorów: niebieskiego, ciemnych czerwieni, mocnych błękitów i odcieni zieleni.

W sportowej części kolekcji Pure znajdą się farbowane diagonale, po zewnętrznej stronie wzór będzie farbowany ciemnymi kolorami , wzór strony wewnętrznej będzie jasny.

Charakterystyczne dla nowego sezonu jest poczucie swobody wynikające z przyjaznych kolorów, a także ze zmiany stylu z formalnego na codzienny. Nowe projekty, prezentowane w nowych barwach są jasne i pogodne.

Kolory części biznesowej kolekcji są jasne, nawet rozświetlone – unikano tu ciemnych odcieni. Pojawiają się one jedynie w oddzielnej grupie „niebieskich koszul” oraz w tematyce biało-czarnej (biel/czerń), zawierającej również szarości.

Business PURE

W tej części kolekcji nadal dominują koszule bliskie sylwetce, a krój „slim fit” określa jej styl. PURE oferuje dwa kroje – bliski sylwetce „slim fit” oraz „fashion fit”.

W zakresie kształtu kołnierzyków nadal przedstawiana jest duża ich różnorodność. Począwszy od małego kołnierzyka typu Kent, do wyższych kształtów, które będą wykorzystane w nowej kolekcji jako podwójne kołnierzyki. Poza podwójnymi kołnierzykami, wykorzystanymi jedynie w kilku modelach, w kolekcji zostanie wykorzystany głównie delikatnie wyższy kołnierzyk typu Kent. Mniejsze, węższe kołnierzyki będą charakterystyczne dla koszul typu „slim fit”. Generalnie kształt kołnierzyków uzależniony jest od stylu koszuli, jej kroju oraz projektu.

Istnieje nieznaczna tendencja w kierunku pasów, w porównaniu z kratką. Nowością są dominujące bloki pasów, na białym tle.

PURE kontynuuje używanie tkanin wysokiej jakości, co pozwala na to, aby projekty, w szczególności wzory w kolekcji letniej, tworzyły bardzo dobry efekt. W tym sezonie firma PURE rozszerzyła swoją współpracę o dwie bardzo znane firmy dziewiarskie projektujące obecnie wyłącznie dla kolekcji koszul PURE.

Wśród trendów znajdą się duże kraty na białym tle, a także kolorowe pasy oraz jednokolorowa krata z różnorodnymi motywami, np. kropkami. Ta grupa produktów będzie uzupełniona różnokolorowymi wzorami kwiatowymi. Jej gama kolorystyczna to jasne pomarańcze, połączone z khaki i czerwienią, a w drugiej bardziej stonowanej, zimnej gamie – błękity i odcienie niebieskiego. Kolejna grupa koszul powstała z połączenia dwukolorowych krat – granatu i czerwieni oraz granatu i szarości. Właśnie ta grupa będzie się charakteryzowała minimalistycznymi połączeniami kolorów. Generalnie wzory będą odgrywały bardzo istotną rolę w nadchodzącym sezonie, i będzie je można znaleźć zarówno w kolekcji formalnych koszul PURE, jak i w kolekcji codziennej.

Odcienie niebiesko-zielone będą bardzo wyraziste, dużo będzie także odcieni czerwieni. To właśnie one użyte będą począwszy od różów, skończywszy na intensywnej czerwieni, w odcieniu pelargonii. Jasne pomarańcze będą połączone z khaki. Żółcie zaprezentowane z odcieniami zieleni, niekiedy bardzo intensywne, neonowe. Nie można zapomnieć o odcieniach fioletu, które będą na siebie zachodzić z kolorem różowym, ale tylko w niewielkiej ilości.

W nowym sezonie nie tylko zestawienia kolorystyczne będą interesujące, wręcz pociągające, ale przede wszystkim gama kolorystyczna użyta w nowej kolekcji. Intensywne, jasne barwy będą zestawione z jaśniejszymi kolorami, co ukaże odmienny, nowy efekt.

Dla stylu koszul szytych przez firmę PURE nadal bardzo ważny będzie krój i wykonanie. Wewnętrzna strona kołnierzyków, wnętrze mankietów, a także pas, na którym znajdują się guziki ozdobione zostały w różnoraki sposób. Dziurki na guziki są w większości obszyte nićmi w kontrastujących kolorach, tak jak nici, którymi przyszyte są guziki. Same guziki odgrywają coraz większa rolę, w związku z tym zarówno kwestia wyboru guzików, ich koloru jak i koloru nici, którymi powinny zostać przyszyte, będzie kwestią kluczową, której poświęcona zostanie dodatkowa uwaga.

Kolor oraz kolorowe wzory to bardzo ważna cecha w nowym sezonie. Jednak „kolekcja niebieska”, jak i koszule w gamie kolorów szary-czarny-biały nie powinny być zapomniane. Szczególnie w okresie, kiedy kładzie się duży nacisk na kolor, zawsze istnieje duże zapotrzebowanie na klasyczne, niebieskie koszule.

Poza tym nowa kolekcja PURE oferuje duży wybór projektów, jakości i stylów, w różnorodnych barwach i wzorach. Dużo będzie odcieni niebieskiego, a także połączeń z bielą. W codziennej części kolekcji znajdą się także koszule o spranych, wyblakłych kolorach. Biel, czerń i szarości opisują kolejną kombinację kolorystyczną tworzącą nową grupę koszul  PURE, zaprezentowaną w dość dużej gamie projektów i wzorów.

Casual PURE

Wiodącą tematyką codziennej kolekcji PURE są jasne, letnie kolory przenoszące nas w klimat Miami lub Kalifornii. Jednak nie są to kolory pastelowe, ponieważ wrażenie tworzą barwy jasne, o nasyconych barwach. Modową atrakcją tej grupy są wielokolorowe kraty, a także niezwykle modne różnokolorowe poziome pasy, także w gamie zieleni i błękitów. Dopełnieniem tej grupy koszul będą letnie wzory a także jeden wzór numeryczny, rozwinięty wyłącznie dla PURE we Włoszech.

Tematyką innej grupy codziennych koszul PURE jest gama kolorów natury. To kolor khaki połączony z pomarańczowym, niebieskim, czerwonym i zielonym.

W nadchodzącym sezonie wzory będą bardzo istotne, dlatego też liczba nowych wzorów w kolekcji PURE została zwiększona. Projekty wzorów są głównie inspirowane kształtem kwiatów i figurami geometrycznymi.

 

Zobacz Katalog:
Katalog Pure Lato 2016